Video prezentácia, jej efektivita a princípy

Video prezentácia môže byť tiež efektívnou pomôckou na vysvetlenie komplikovanejších faktov týkajúcich sa tovaru, služieb, aktivít firmy či organizácie.
Všetci návštevníci Vašich stránok, profilov nemusia pochopiť, čo pre nich môžte spraviť. To však znamená v takomto prípade úbytok potencionálnych záujemcov, čo je dozaista škoda.
S vizuálnymi, piesňovými a hlasovými informáciami môže video všetko povedať za Vás, potencionálni zákazníci sa stávajú realitou.. Najväčšie korporácie, firmy s celosvetovým gigantickým dosahom si nechávajú publikovať rôzne videá v podstate pravidelne, pretože štatistiky a ich úspešnosť hovoria jednoznačne:,,návštevníci webových stránok trávia o 88% viac času na týchto stránkach ako na stránkach bez videa”, video príspevky na Facebooku dosahujú o 135% väčšiu sledovanosť ako príspevky s fotkou”, atď.
Jednoznačne prídeme k záveru, že video je veľmi mocným, efektívnym pomocníkom pre Vašu firmu, organizáciu.
Nie však všetky videá získavajú popularitu a viditeľnosť vo vyhľadávačoch, napr. Google, Yahoo, Bing, apod.
Videá musia zaujať diváka, a to už hneď na začiatku, takže sledovaním strávi aspoň niekoľko prvých sekúnd alebo ho dopozerá do konca.
Takéto štatistiky ovplyvnia vyhľadávače k umiestňovaniu videa, tzv. rankingu videa, čo v praxi znamená inak povedané to, že keď vyhľadávate niečo cez Google alebo iný vyhľadávač, tak sa odkazy na toto video zobrazia bližšie vo výsledkoch vyhľadávania, čo v praxi znamená vyššiu návštevnosť.
Ako ilustráciu si môžme predstaviť nejakú predajňu, kde sú vystavené jednotlivé druhy tovarov, a tie, ktoré sú viac povšimnuté, budú s najväčšou pravdepodobnosťou skôr predané ako tie menej povšumnuté alebo vôbec.
Toto je veľmi jednoducho vysvetlený princíp rankingu videí a stránok.
Poďme sa pozrieť trochu bližšie na faktory ovplyvňujúce pozíciu videa v SE (vyhľadávačoch) tzv. SERP:

*VEĽKOSŤ VIDEA:
Vyhľadávače sledujú a merajú, koľko návštevníkov danej stránky strávilo koľko času na tejto stránke.
Ak je video pomalšie načítateľné, môže to byť spôsobené veľkosťou videa. Tento problém je možné riešiť kompresiou videa-zmenšením jeho veľkosti pri zachovaní jeho dĺžky a kvality.

*NAČÍTAVANIE VIDEA:
Štatistiky SE poukazujú na optimálnosť formátov videa mp4. Keď vyhľadávače posielajú svoje roboty, tzv. web crawlers, aby zistili stav stránok, videí, tieto roboty najľahšie zistia stav videa, ak je práve v tomto formáte.

*NÁZOV A POPIS VIDEA, NÁZOV SÚBORU:
Aby bolo video správne optimalizované, je potrebné zadať v prvom rade výstižný, čo najkratší názov pri nahrávaní tohto videa,najlepšie s obsahom nejakých kľúčových slov, ktoré pri nahrávaní zadáme (ideálne je video pred nahrávaním premenovať čo najpodobnejšie budúcemu názvu po nahratí).
Popis by mal obsahovať taktiež nejaké kľúčové slová, zadané k videu, mal by byť čo najprirodzenejší, čo najzrozumiteľnejší, ak sa jedná o citácie z populárnych zdrojov, je dobré ich vymenovať (vzbudzuje to väčšiu dôveru sledovateľov, keď vidia známe zdroje).

SOCIÁLNE SIGNÁLY:
V súčasnosti vyhľadávače pokladajú za jednu z kľúčových vecí sociálne signály, tzn. zdieľania videa, stránky, komentáre, lajky aj iné reakcie, embedovanie videí.
Tieto sociálne signály tlačia vyhľadávače k zväčšovaniu ranku videa alebo stránky. Je to aj celkom logické.
Preto je potrebné podnecovať sledovateľov k zdieľaniu, reakciám, komentárom.
Ľudia zvyknú byť príliš zaneprázdnení aj počas sledovaní videí inými myšlienkami, tak je ideálne im to vhodným spôsobom pripomenúť.

Ďakujem za pozornosť, ak sa Vám tento článok páčil, nezabudnite ho ohodnotiť a zdieľať.

Želám Vám úspešné video prezentácie Vašej firmy, organizácie alebo individuálnych záujmov!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s